ORGANIC Ryż brązowy okrągły ekologiczny (1kg) - BIO

 

  • Producent: ORGANIC FARMA ZDROWIA
  • Kod: 4562
  • Waga: 1.1 kg
  • Dostępność: BRAK BRAK
    KOSZT DOSTAWY - GRATIS OD 250ZŁ
1479
cena produktu z VAT
stara cena: 18,79 zł

Ryż brązowy okrągły ekologiczny

Skład: ryż brązowy okrągły
Produkt może zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję oraz mleko (łącznie z laktozą) ze względu na konfekcjonowanie w zakładzie, w którym paczkowane są surowce zawierające ww. alergeny.

Masa netto: 1kg.

Pochodzenie: Włochy

Wartość odżywcza w 100g produktu:

Wartość energetyczna: 345 kcal (1463 kJ)

Białko: 7,2g

Węglowodany: 74,1g

Tłuszcz: 2,2g

Certyfikacja: PL-EKO-07 rolnictwo UE

Konfekcjonowano przez Bio Planet Sp. z o.o., PL-EKO-07 dla Organic Farma Zdrowia S.A. ul. Głubczycka 11/1; 02-417 Warszawa, PL-EKO-01 EKOGWARANCJA PTRE Sp. z o.o.

Informacje dodatkowe:
Botanicznie ryż należy do traw i znanych jest tysiące odmian różniących się barwą, kształtem i wielkością ziaren. Ryż okrągły brązowy to pełnoziarnisty, niełuszczony rodzaj ryżu o zaokrąglonych ziarnach. Jest bardziej kleistą odmianą niż ryż długoziarnisty.

BIO - to znaczy, że pochodzi z upraw ekologicznych - czyli bez stosowania nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin i modyfikacji genetycznych.

Sposób przygotowania: wsypać opłukany ryż do zimnej wody (proporcja 2 części wody na 1 część ryżu), zagotować, posolić, przykryć, zmniejszyć płomień i gotować (najlepiej na płytce) ok. 1h bez podnoszenia pokrywki. Po ugotowaniu - wymieszać.

Wybierając Organic Farma Zdrowia sięgasz po starannie wyselekcjonowane produkty z certyfikowanych upraw ekologicznych, w których zachowano to co najlepsze. Natura i nic więcej!

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Data minimalnej trwałości: nie krótsza niż 3 miesiące.